Kategorie:
Temat na czasie | Nowości rynkowe | Ciekawostki | Wydarzenia | Branżowe news'y | Ze świata | Prawo | FinanseWszystkie kolory lata na talerzu
Słoneczny zastrzyk witaminy D, temperatura powyżej 20 stopni, dzień który trwa 16 godzin. Wszystko to sprawia, że lato zmienia nas w tryskających energią optymistów. Mamy nie tylko więcej zapału do wykonywania codziennych obowiązków, ale również odważniej podejmujemy decyzje, na które nie byłoby nas stać w innych miesiącach.
Od czasów szkolnych lato kojarzy się nam z wolnością, radością życia i szalonymi pomysłami. Niezależnie od tego czy podjęte spontaniczne decyzje okazały się bardziej lub mniej trafne, po latach wspominamy je z uśmiechem i wypiekami na twarzy. Dlatego nawet jeśli zamieniłyśmy dwumiesięczne wakacje na dwutygodniowy urlop, nie odbierajmy sobie naturalnego prawa do letnich eksperymentów i nie bójmy się wprowadzić kilku nowości do naszej szafy, kuchni czy ulubionych aktywności.
Tęcza na talerzu
Zielone arbuzy, żółte melony, czerwone truskawki. Do tego całe kosze świeżych warzyw, które w zimowe miesiące były dostępne tylko w postaci mrożonek lub przetworów. Nasze letnie kulinarne przygody stają się ekscytujące nie tylko z powodu niemal nieograniczonej różnorodności smakowej, ale są ponadto doznaniem zarówno estetycznym, jak i zmysłowym. Zapach i wygląd dań przygotowanych z soczysto kolorowych składników, doprawionych własnoręcznie uprawianymi ziołami - sprawiają, że lato w kuchni staje się wyjątkowe i inspirujące. Podczas wakacyjnych miesięcy przykładem dla nas powinni stać się Włosi, Francuzi lub Grecy. Południowa kuchnia obfituje w białe mięso - ryby i drób, świeże nowalijki oraz produkty pełno zbożowe. Wszystko to skropione jest oliwą z oliwek i popijane odrobiną białego wina.
- Upalne temperatury sprawiają, że nasz jadłospis musi być o wiele lżejszy i bogaty w błonnik - mówi Małgorzata Zdrojewska, specjalista dietetyk współpracujący z firmą Good Food. - Spożywanie wielu warzyw i owoców, oprócz niezbędnych witamin, zapewni naszemu organizmowi odpowiednie nawodnienie. Natomiast włączanie do codziennego menu produktów wysokobłonnikowych, pomoże nam w lepszej przemianie materii i zapewni uczucie sytości na dłuższy czas - podpowiada ekspert.
Aby zadbać o dużą ilość błonnika w jadłospisie, wystarczy używać pełno zbożowego makaronu do przygotowania włoskiej „pasty", a na przekąskę w ciągu dnia wybierać wartościowe wysokobłonnikowe batoniki musli z suszonymi owocami. W taki sposób nasza letnia kuchnia będzie zdrowa, smaczna i kolorowa.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy
Copyright © 2010 by www.PoradnikSpożywczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone